Sağlık için, her yerde...
İş'in Mutfağı...
   BİZ KİMİZ  |  ÜRÜNLER  |  ÜRETİM  |  TEKNİK SERVİS  |  ETKİNLİKLER  |  BASINDA BİZ  |  İLETİŞİM
  Medikal Ekipmanlar
    Hastane Mutfak Ürünleri
      
 
  Sıcak & Soğuk Yemek Dağıtım Arabaları

Perimetrik alüminyum şasesi sayesinde hem hafiftir hem de dış parçaların değişimi çok kolay hale getirilmiştir.
Muadil modellere göre daha az yer kaplar ve daha hafiftir. Özel tasarımı sayesinde daha küçük bir alanda daha kolayca manevra ettirilebilir.
İtme kulpu kullanıcının ellerini olası hasarlardan korumak için özel tasarlanmıştır. Özel kapı kapatma sistemi, arabanın yürürlükteki güvenlik mevzuatına uygun olarak içeriden açılmasını garanti eder.
Araba IPX 5 koruma derecesine sahiptir. Ergonomik ve kullanıcı dostu renkli LCD ekran ve gelişmiş yazılımıyla 20 farklı termal programa kadar hafızasında tutabilir.
Özel imalat teknolojisi ve kullanılan malzemeler ile ürünün tüm parçalarının değişimi kolaylıkla yapılabilir. Bu sayede arabanın bakımı son derece kolay ve masrafsız olur ayrıca bu özellik arabanın ömrünü uzatır ve ürünün ekolojik sürdürülebilirliğini arttırır.

Esnek ve dayanıklı tasarımı sayesinde alt kısımda yer alan koruma tamponları ile ağır hizmet ortamlarında bile arabayı rahat ve güvenli kullanma olanağı sağlar.
Geniş açılan kapaklar ve iç kısımın yuvarlatılmış olması sayesinde temizleme son derece kolaydır. MED-TRAY için özel olarak geliştirilen opsiyonlar ve aksesuarlar ile farklı hizmet noktalarında (hastane, klinik, huzur evi , hapishane, akıl hastanesi vs.) farklı servis
sunma olanağı sağlar.
“PORSİYONLA VE DAĞIT” sistemleri için kullanılan modellerde bir kompartman her zaman sıcak diğer kompartman her zaman soğuk derecelerde çalışır.
Çlışma süresi boyunca soğuk kompartman +3°C’de (ayarlanabilir), sıcak kompartman ise 120°C’de(ayarlanabilir) tutulur. Yemekler servis edilene kadar iç sıcaklıkları en doğru değerlerde muhafaza olunur ve hasta yatağına kadar bu değerler değişmez. Bu sayede HACCP
kurallarına uygun hizmet verilmiş olunur. Hasta gıda güvenliği garanti altına alınmış olunur.
“PORSİYONLA VE DAĞIT” sisteminde yemekler ana mutfakta porsiyonlanır. Tepsiler arabalara yerleştirilir ve katlara gönderilir.
Katlarda arabalarda yer alan yemekler olması gereken sıcaklık değerlerinde muhafaza edilir. Hastalara yemek servisi öncesi gıda hijyenik ve uygun şekilde korunmuş olur. Sıcak yemek belli derece altına düştüğünde bakteri üreteceği için sıcaklık uygun şekilde muhafaza edilir. Ayrıca soğuk olan kısımda da yer alan gıdaların uygun sıcaklıkta tutulması sağlanır.
Üst ve yan paneller antistatik güçlü darbelere karşı dayanıklı thermoplastik yapıdadır.
İç partisyon duvarı ve tepsilerin gireceği raylar kolaylıkla çıkarılabilir.
Soğutma bölmesi altında yer alan kondens çekmecesi kolaylıkla çıkarılabilir.

Kontrol Ünitesi Teknik Özellikleri
- 7" dokunmatik ekranı sayesinde kullanım kolaylığı
- IP-65 korumalı USB portu
- IP-65 korumalı ethernet portu
- Kablosuz ağ (Wi-Fi) bağlantı özelliği
- Dahili aküsü sayesinde hareket halindeyken sıcaklık verisini toplayabilme.
- Geçmişe dönük 1 yıllık sıcaklık verisini dahili hafızasında tutabilme.
- USB Bellek, kablolu veya kablosuz ağ üzerinden EMPERO MED-SOFT yazılımına veri aktarabilme.
- Ekranda sıcak ve soğuk bölümün ısı grafiğini gösterebilme
- Ekranda akü durumunu ve tarihi gösterme
- Ekranda arabanın ait olduğu departmanın etiketini gösterme
- +40 ile +130 derece arasında sıcak kompartman ısı ayarı
- -4 ile +8 derece arasında soğuk kompartman ısı ayarı
- 20 adet sıcaklık çalışma zamanı programlayabilme
- Manuel çalışma zamanı programlayabilme
- Manuel çalışma modu kompartman sıcaklıklarını tek adımlı çalıştırma ve durdurma
- Adımlı çalışma modu eğer arabanın çalışması sırasında birden fazla farklı sıcaklık değeri istenirse adımlı mod kullanılır. Her program için en çok 4 adım ayarlanabilir.

EKSTRA OPSİYONLAR
Opsiyon 1 - Empero Med-Soft Yazılımı Özellikleri
Empero Med-Soft yazlımı tesiste kullanılan arabalarla iletişim ve bunların kontrolünü sağlayan “araba izleme ve yönetme” yazılımıdır.
Network ayarlarının birden fazla araba kullanılan yerlerde toplu şekilde yapılmasını sağlar. Merkezi bilgisayardan yapılacak bu işlem sayesinde kullanıcılar zaman kazanmış olur ve her araba için zaman ayırılması gerekmez.
Bu yazılım sayesinde aynı anda bütün arabalarla iletişim kurulabilir. Arabalara her bağlanıldığında geçmişe dönük (en çok 1 yıl) veri, kolaylıkla tek seferde alınabilir.
Aracın verilerini iki zaman aralığında grafik olarak sunabilir.
Arabaların network bağlantı ayarlarını bilgisayar ile yapmayı sağlar.
Araçların çalışma, durma, fişe takılma, hareket halinde olma bilgilerini grafik üzerinde gösterebilir.
Arabaların kablosuz ağ üzerinden çalıştırılmasını sağlar. Kullanım modunu, sıcaklık ve zamanlarını ayarlar ve istenildiğinde durdurulmasını sağlar.
Kullanıcı yetkilerini şifre ile sınırlar.
USB ile arabalardan alınan verileri raporlar.

Opsiyon 2- Tepsi Taşıma Kiti
Bu KİT sayesinde tepsiler tek seferde kolayca arabaya yerleştirilebilir. Kullanılan tepsiler bu KİT ile kolaylıkla toplanabilir. KİT hafif yapısı ile kolaylık ile özel taşıma arabasında taşınabilir. Ürün üzerinde sıcak ve soğuk bölümlerin ayrıldığı ara bölme mevcuttur. Ayrıca bu bölümlerde oluşacak sıcaklık değişimlerine dayanıklı yapıda imal edilmiştir. Yemekler porsiyonlandıktan sonra KİT’e yerleştirilir. Ardından taşıma arabası ile Sıcak & Soğuk arabasına yerleştirilir. Sıcak & Soğuk arabasında istenilen değerlere ulaşıncaya kadar işleme alınır ve ardından hasta katlarına servise Sıcak & Soğuk araba ile çıkar. Kirli tepsi toplama işlemi istenir ise Sıcak & Soğuk arabası ile yapılabilir veya tepsi taşıma KİTİ ile (üzerinde hijyen bir örtü ile) kirli toplama işlemi yapılabilir. KİT araba içinden kolaylıkla çıktığı için araba içi temizliğini yapmak da kullanıcı için ilave bir kolaylık sağlar. Ayrıca KİT üzerinde elektrik veya elektronik aksam olmadığı için kolayca yıkanabilir.

Opsiyon 3- Tepsi Taşıma Kiti Arabası
Bu araba ile tepsilerin yerleştirildiği taşıma KİTİ taşınır. Araba üzerinde yer alan kilit sistemi ile KİT bu araba üzerine sabitlenir. Araba KİTİ Sıcak & Soğuk arabasına yerleştirirken ve çıkarırken kolaylık sağlar.
Kullanıcının doğru şekilde KİTİ yerleştirmesine olanak verir. Doğru şekilde yerleşen KİT etrafından ısı geçişleri olmaz. Ayrıca katlarda yer alan kirli tepsilerin (yada kullanılmış tepsilerin) KİTLER ile toplanması esnasında da bu arabalar kullanılır. Araba hafif yapısı ile ergonomiktir. Kullanıcıya hastane içinde kolay hareket etme imkanı sunar.
 

 
Ürün Kodu Ürün Adı Ebatlar
mm
Ağırlık
kg
Tepsi Kapasitesi
EMP.MED.TRY.30 Yemek Dağıtım Arabası Sabit (Ext veya Euronorm Tepsi) 854x1043,5x1578 210 30
EMP.MED.TRY.30-TR Yemek Dağıtım Arabası Hareketli (Ext veya Euronorm Tepsi) 854x1043,5x1578 185 30
EMP.MED.5633 Ext Tepsi 565x332,5    
EMP.MED.2833 Ext 1/2 Kahvaltı Tepsisi 282,5x332,5    
EMP.MED.5337 Euronorm Tepsi 530x370    
EMP.MED.2637 Euronorm 1/2 Kahvaltı Tepsisi 265x370    
EMP.MED.TK Tepsi Kiti 755x614,1x126,2 30  
EMP.MED.TKA Kit Taşıma Arabası 783x982,9x1305,7 50  
EMP.MED.SOFT MED-SOFT Yazılım      
      
EMPERO GROUP © 2016Tasarım & Programlama: DESIGNPORT